Bir Annenin Göz Yaşları

Genel 16 Şub 2017 71 views Okunma Bir Annenin Göz Yaşları
sesli site logo
sizi reklam edelim

Bir Annenin Göz Yaşları

Bir annenin acı dolu göz yaşlarını görmek istemem. Dayanamam içim acır, Bu gün asker uğurlaması vardı otogarda idim yüzlerce asker uğurlanıyordu.. Kimisi sevinerek, kimisi üzülerek ayrılığa doğru adım atıyordu. Nasıl bir histir bilirim asker için ve ardında bıraktıklarının duygusunu da bu gün yaşadım. Bu gün Nişanlımın kardeşini askere yolladık. Otogarda Hüzünlü bir geceydi açıkçası hepimiz için..
Askerler tek tek marşlar ile, sevinç gösterisi ile araçlara alınıyordu. Alınma esnasında sarılmalar, ağlamalar, haykırmalar çok oluyordu bunlar üzüntü veren olaylar.
Sonra Askerler araca bindirildi ardından Milli marşımız okundu ve yola çıktılar. Şimdi o askerler ne düşünüyor ?
Uzun bir yola girdiklerinde, kendilerini boşlukta hissedecekler. Yollar uzadıkça sessizliğin hakim olduğu zaman da için için ağlamak istersin ama ağlayamazsın. Kendi kendini teselli etmek istersin onu da beceremezsin. Yaşadığın iyi ve kötü günlerin gelir aklına. Sonra ardından dersin ki ben nereye gidiyorum.
Ailemden uzak nereye gidiyorum ? Geri dönmek isteyeceksin ama dönemezsin çıkışmaz bir yola girdiğini anlayacaksın bu yolun sonunu göreceksin. Aileni düşünürsün acaba onlar şimdi ne yapıyor arkamdan ağlıyorlar mı ? Ne durumdalar
Araçtan indiğin anda ilk işin aileni aramak olur.Onların sesini duyduğunda ağlamak istersin ama o anda her iki tarafta teselli yolunu seçer birbirlerine cesaret verir.
Bu gün de eve dönüş yolculuğunda gördüğüm görüntü bir annenin göz yaşları idi. Belki yüreği parçalanıyor. İçin için kanıyor. Bilinmez çünkü bir annenin yüreğini anne bilir. Ne kadar anlatsam anlatamam.
Ben Tüm askerleri En güzeli olan ALLAH’a emanet ediyorum. RABBİM herkese hayırlı bir yer nasip eder, Hayırlısı ile VATANİ görevini yaparak Ana ocağına dönmeyi Nasip kısmet etsin İnşALLAH.

Yazar Hakkında

SesliNerde admin {admin}info@seslinerde.com

türkiyenin sesli sitesi seslinerde.com

Benzer Yazılar

Her Yaştan Hayaller

Her Yaştan Hayaller

23 Şub 2017
Hayatı farketmek

Hayatı farketmek

23 Şub 2017
Huzursuzluğun İlacı

Huzursuzluğun İlacı

19 Şub 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!