Çiftlerin Boşanma Modası

Genel 08 Şub 2017 83 views Okunma Çiftlerin Boşanma Modası
sesli site logo
sizi reklam edelim

Çiftlerin Boşanma Modası

Merhaba Değerli Okurlarım. Bu konumuzda Evlilik Yorgunluğu Tabirini Ele alacağız.

Dört bin yıllık toplumsal bir kurum olan evlilik, kimilerinin rüyası kiminin de kabusu. Bu kurum çoğunlukla çiftlerin zamanla yorulması ve hüsranla son bulmasıdır.
Eskiden şiddetli geçimsizlik olarak adlandırılan neden, günümüzde evlilik yorgunluğu tabirini almıştır. Ve artık moda halini almıştır.

Evlilik yorgunluğu ne zaman başlıyor derseniz onunda cevabı var. Canım cicim ayı denilen süre yani mantıklı düşünürsek ve genellemeye bakılırsa 2.5 sene gibi bir süre zaafında bu olay gerçekleşiyor. Aşkım, bitti sevgim artık, heyecanım kalmadı. Gibi düşüncelerle son verebiliyorlar

Bu son verme düşüncesini ortak kararlarıyla gerçekleştirmekteler. Bu düşüncenin böyle bir hal almasıdır. Örnekte vereceğim düşüncelerle ifade edeceğim; Boşandıklarında mağdur olmayacak bir halleri varsa, açılımını yapayım sizlere maddiyat olarak maneviyat olarak güçlüyse sorunsuz bir şekilde boşanabiliyorlar. Yalnız bu İmkanlara sahip olmayanlar ise bir mecburiyet altına girip mutsuz bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar

Aslında Aldatma da Bu konuya hemfikirdir . Mutsuz bir eş mutluluğu arar, yaptığının doğru olduğunu sanır ve karşısındaki de ondan faydalanmak için sadece onun istekleri doğrultusunda yol gözlemler. Halbuki insanlar bu durumda olanlara yol göstermeli ve doğru yolu bulma izleminde olmasıdır.

Yanı sıra eğitim uyumudur. Ekonomik ve fiziksel uyum, yaş uyumu, inanç uyumu ve cinsel uyum gibi benzerliklerin hiçbiri evlilik yorgunluğunu önlemede belirleyici değil. Çiftlerden biri çok zengin diğeri çok yoksul olabilir ya da biri genç diğeri yaşlı olabilir.

Olumlu düşünmek bir ilişkide temelleri sağlamlaştırır. Aşk dediğimiz tabir ile evlenen insanlar bu anlattığım sorunlar nedeni ile kısa zaman içerisinde boşanabiliyorlar.

Sağlam bir ilişkide saygı, sevgi, hoşgörü, anlayışlı, önemsemek, yani bunların iki adı var mutlu ve huzurdur.

Aklınıza takılan bir soru olursa sitemizin linki > www.seslinerde.com Türkiyenin Sesli Sohbet Sitesi

Yazar Hakkında

SesliNerde admin {admin}info@seslinerde.com

türkiyenin sesli sitesi seslinerde.com

Benzer Yazılar

Her Yaştan Hayaller

Her Yaştan Hayaller

23 Şub 2017
Hayatı farketmek

Hayatı farketmek

23 Şub 2017
Huzursuzluğun İlacı

Huzursuzluğun İlacı

19 Şub 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!