Her Yaştan Hayaller

Genel 23 Şub 2017 95 views Okunma Her Yaştan Hayaller
sesli site logo
sizi reklam edelim

Her Yaştan Hayaller

Dilimin döndüğünce sizlere içimdeki düşünceleri ve hayatında gerçeklerini yansıtacağım. Hazır mısınız ?

18-25 yaşlarında bir genç ise, aşık olduğu kızı veya erkeği düşünüyor.. Onunla evliliğe kadar uzayıp giden bir serüveninden bahsediyor.. Çocuklarına hangi ismi koyacağına kadar ince ve detaylı.. ne de olsa zamanı geniş ve başka bir derdi yok..

25-30 yaş arası biri, evliliği düşünüyor.. Evleneceği adayı belli etmiş ama eskisi gibi pembelerle dolu bir hava yok hayallerinde.. nasıl bu işin içinden çıkarım, nasıl geçinirim.. Ev, kira, çocuk olursa, v.s.. Sıkıntılı bir süreç
30-35 yaş arası tayfa parayı bulmanın peşinde.. Aşk-meşk felan, yalan dolan olmuş artık.. Bütün mesele paraya doğru kayıyor.. Sayısal oynayanı var.. Pazartesiden başlıyor düşünmeye, Cumartesi gelsede şu sonuçlar açıklansa.. Pazartesiden cumaya kadar sayısalın kendisine vuracağından emin bir tavırla, ‘çıkacak parayı nasıl kullanırım’ gibi bir arayıştadır.. Evler alır, arsalar satar, hangi model arabaya bineceğinde kararsızdır.. Ama gönlünde jeep vardır.. Sonra cumartesi çekilişte amorti bile tutturamaz. Kısa süreli bir hayal kırıklığı yaşar, ama çok kısa, çünkü onu hayata bağlayan şeydir o. Pazar günü Yeni kuponunu yapar, sonra tekrar sil baştan.. ‘Jeep mi olsun yoksa küçük binek bir Bmw mi’.. Gibi gibi,
35-40 yaş arası, babalığın veya anneliğin getirdiği yük ile uğraşırlar.. Okul masrafları… boşa koyuyorsun dolmuyor, doluya koyuyorsun almıyor.. Birde artık bir ev almaları gerekmektedir.. Çünkü ‘kiraya vereceğimiz parayı kredi taksitlerine veririz, en azından bir evimiz olur’ diye bir düşüncededirler.. Sonra banka banka dolaşıp yüklü bir borcun altına imzayı atıp, bir ev sahibi olurlar.. 120 ay vadeli bir ödeme planı ile hayallerini bile taksitlere bölerler… Yaşayıp yaşamayacağı meçhul bir zaman dilimi ne yazık ki şartlar buna elverir..
Yaş aralığı yükseldikçe tasavvuf-i bir hava da baş göstermeye başlıyor.. Öteki tarafa yatırım gerektiği kanaatine varma dönemleridir… İbadetlerini aksatmamaya dikkat ederler..

Birde bütün bu yaş aralıklarında karşımıza çıkan erkekler için bir ‘futbol’ gerçeği vardır.. Saf temiz kötü alışkanlığı olmayan iyi niyetli insanların afyonu.. Hatta öyle profiller vardır ki, aşk denilen kutsal duyguyu bir spor takımına mal etmiştir.. Bütün hayatında en ön plandadır… Bütün hayalleri şampiyonluklarla kupalar ile süslenmiş bir dünyası ile mutlu mesuttur..

V.s v.s..

“Hayallerinizi yakın, eviniz ısınsın” demeyi çok isterim..

Yazar Hakkında

SesliNerde admin {admin}info@seslinerde.com

türkiyenin sesli sitesi seslinerde.com

Benzer Yazılar

Hayatı farketmek

Hayatı farketmek

23 Şub 2017
Huzursuzluğun İlacı

Huzursuzluğun İlacı

19 Şub 2017

Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.